Drť z dýňových semínek 250g RICH Zobrazit v plné velikosti

Drť z dýňových semínek 250g RICH

Semena tykve jsou jedním z nejlepších zdrojů zinku. Hrají důležitou roli také ve zdravém stravování. Mimo to se v semínkách nachází významné množství vitamínu E a selenu

Více informací

D254


RICH

73 Kč

» Přidat do mého seznamu přání

Drť vzniká lisováním tykvových semínek za studena. Semena tykve jsou jedním z nejlepších zdrojů zinku. Hrají důležitou roli také ve zdravém stravování. Mimo to se v semínkách nachází významné množství vitamínu E a selenu.

Použití při:
- zlepšuje peristaltiku střev
- neutralizuje metabolické překyselení organismu
- zásobuje organizmus důležitými látkami
- je vhodná při potížích s prostatou
- je vhodná pro vegetariány

V tykvových semínkách najdeme velké množství užitečných látek, jako jsou bílkoviny, nezaměnitelné aminokyseliny (arginin, valin, glutamin, fenylalanin, glycin, atd.), vitaminy (E, A, F, C, P, T, K, vitaminy skupiny B a jiné), minerální a stopové prvky, jichž najdeme v tykvi víc než 50.

Zinek má vliv na normální funkci imunitního systému, tvorbu DNA, dělení buněk, ochranu DNA, bílkovin a lipidů před oxidací, má vliv na normální kognitivní funkce, metabolismus mastných kyselin, kloubů, svalů a zraku, metabolismus vitaminu A, na acidobazickou rovnováhu, syntézu DNA a buněčné dělení, má účinek pokožku a hojení ran za podmínky dodání nejméně 15% DDD (doporučené denní dávky).

Vitamín E – ochraňuje DNA, bílkoviny a lipidy před oxidačním poškozením
- Drť z tykvových semínek je dietický přípravek, 
který se lehce vstřebává a to díky vysokému obsahu plnohodnotné bílkoviny (do 50%). Je obzvlášť vhodná při poruchách látkové výměny a při problémech s obranyschopností organismu. Zlepšuje paměť a je vhodná při fyzické zátěži.
- Má mírný močopudný účinek. Díky tomu se doporučuje při nadýmání a zácpě.

V kuchyni
Drť z tykvových semínek je vhodné přidávat při pečení. Tím obohatíte pokrm o plnohodnotnou bílkovinu, která se lehce vstřebává. Pokrm je pak nadýchaný, nekazí se rychle a neplesniví. Drť můžete přidávat i do hotových kaší, jako zahušťovadlo do omáček a také je vhodná k přípravě koktejlů.

Pokud zaměníte pšeničnou mouku drtí z tykvových semínek, zvýšíte tím množství užitečných látek v pokrmu, např. bílkovin (o 80%), tuků (o 10%) a vitaminů: vápníku (o 25%) a fosforu (o 15%). Při tom se energetická hodnota pokrmu sníží, což je velmi důležité pro ty, kteří mají málo pohybu.
Existuje velké množství využití tohoto unikátního produktu. Nabízíme Vám několik z nich.

Zbavujeme se odpadních látek

1 týden (každý den)
1 polévková lžíce drtě+100 g mléčných výrobků

2 týden (každý den)
2 polévkové lžíce drtě+150 g mléčných výrobků

3 týden (každý den)
3 polévkové lžíce drtě+200 g mléčných výrobků

Tuto směs vždy jíst místo snídaně. Tlusté a tenké střevo se tak pročistí od slizu a fekálních kamenů, parazitů a při tom se plně zachovává střevní mikroflóra. Při očistě vždy vypít aspoň 2 litry vody denně.

Při pečení
Drť z tykvových semínek přidávejte do těsta, které nepotřebuje dlouhou tepelnou úpravu (palačinky, šušenky, pečivo).
Na 1 kg žitné nebo pšeničné mouky dejte 100-150 g drtě z tykvových semínek. Trvanlivost pečených pokrmů s pomocí drtě z tykvových semínek se navyšuje o 72 dní.

Zdravé recepty


Syrnyky s drtí z tykvových semínek
Ingredience:
400 g tvarohu
1 vejce
6 polévkových lžic drtě z tykvových semínek
2 polévkové lžíce pšeničné mouky
6-9 kousků meruněk
8-12 kousků sušených švestek bez pecek
2 polévkové lžíce cukru

Sušené plody nakrájejte na jemno. Do tvarohu přidejte vejce, drť z tykvových semínek, cukr a promíchejte. Tuto tvarohovou směs posypejte 1 polévkovou lžící pšeničné mouky a udělejte malý dort. Doprostřed dortu dejte čajovou lžičku nakrájených suchých plodů, zalepte a jemně připlácněte. Naskládejte syrnyky na máslem vymazaný plech a pečte 15-20 minut na středním ohni. Podávejte se smetanou, marmeládou nebo povidly.

Složení: 100% drť semen tykve
100g výrobku obsahuje: Energetická hodnota na 100g: 395kcal/1653 kJ: bílkoviny 44 g, sacharidy 21 g, tuky 15 g.

Způsob použití: 1 - 2 polévkové lžičky přidávat do jídla bez tepelné úpravy.
Doporučené trvání kúry: 2 - 3 týdny, potom udělat přestávku.