Yellow & Blue Pods Mýdlové ořechy 1000 g Zobrazit v plné velikosti

Yellow & Blue Pods Mýdlové ořechy 1000 g

Mýdlový ořech je plod stromu Sapindus Mukorrosi rostoucí v Nepálu a Indii. Díky svému rostlinnému původu je vhodný jako jemný čistič zaručující důkladné a šetrné praní a čistění. Je přírodním změkčovačem, není tedy již třeba používat aviváž. Neutrální aroma vypraného prádla pomůže zlepšit oblíbený éterický olej. 

Více informací

YBP-MOR1000s


TIERRA VERDE

Dostupnost: Skladem

299 Kč

» Přidat do mého seznamu přání

Mýdlové ořechy

jsou určeny pro
• Praní v pračkách a pro všechny druhy prádla, ideálně pro nejjemnější prádlo z vlny, hedvábí a funkční textil.
• Praní barevného prádla, neboť mýdlové ořechy jsou šetrnější k barvám a barevné prádlo tak déle udrží jasné barvy. 
• Osoby s citlivou pokožkou, protože nezanechávají v praných oděvech chemická rezidua.

Praní v mýdlových ořeších je levnější než praní s běžnými prášky. Ořechy je v pračce možné použít i vícekrát, podle teploty praní – čím vyšší teplota, tím rychleji ztrácejí prací účinnost. 
Mýdlové ořechy jsou obnovitelná surovina, sklízená v oblasti třetího světa. Jejich používáním přispíváte lidem, především místním ženám, kteří ořechy pěstují a připravují, namísto sponzorování nákladných a zbytečných reklamních kampaní nadnárodních společností. 
Postup při praní:
Do přiloženého sáčku vložte příslušný počet půlek ořechů (viz tabulka), zavažte a vložte s prádlem do bubnu pračky. Není nutné používat aviváž, mýdlové ořechy mají změkčující účinek na textil. Mýdlové ořechy mají neutrální vůni, proto je možné prádlo provonět rostlinnou silicí. V tom případě pokapte sáček před vložením do pračky několika kapkami oblíbené silice. 
Postup při praní bílého prádla: 
Mýdlové ořechy neobsahují bělící a zjasňující látky, které jsou přidávány do standardních pracích prášků. Proto je při praní bílého prádla vhodné do prací dávky přidat přípravek PUER, který slouží jako bělící přípravek a odstraňovač skvrn. 

Z ořechů je možné získat mýdlový výluh povařením ve vodě po dobu 10-15 minut. Tento výluh je možno použít k ručnímu praní, mytí nádobí a všude tam, kde se používají běžné saponáty. K výrobě výluhu se dají použít i ořechy použité v pračce. Výluh je také vhodný pro postřik k mšic.

Použité ořechy odkládejte nejlépe do kompostu.

Balení: 250g / 500g / 1 kg

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: