Basmati rýže 5kg Zobrazit v plné velikosti

Basmati rýže 5kg

Basmati je nejkvalitnější odrůda dlouhozrnné rýže, pěstované na jižních svazích Himálají v Indii a Pakistánu. Basmati bývá nazýváno „indické šampaňské“. 

Více informací


Dostupnost: Skladem

Doporučujeme Doporučujeme!

420 Kč

» Přidat do mého seznamu přání

Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy.

Rýže Basmati má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a obsahuje minimum cukru a lepku. Díky tomu je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet.

Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni. Basmati znamená doslova "královna vůní" a tento přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek. Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni.

Množství: 5 kg

Skladování: Skladujte v suchu a chladu

Země původu: Pakistán

Způsob vaření:

Jeden díl rýže Basmati propláchněte a nechte odmočit ve studené vodě alespoň 40 minut. Vsypte do jednoho a čtvrt až jednoho půl dílu osolené vody. Přiklopte pokličkou dokud se voda nevyvaří (cca 12-15 minut) Odstavte z vařiče, rýži jemně prokypříme a necháme chvíli odstát (cca 63 minuty). Takto upravená rýže Basmati je krásně voňavá, chutná a nelepí se. Uvedené množství vody a doba vaření je závislá na typu vařiče a hrnce, který používáte.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: