Basmati rýže 2kg Zobrazit v plné velikosti

Basmati rýže 2kg

Basmati SHALAMAR FOODS  je  odrůda dlouhozrnné rýže, pěstované na úpatí Himálají v  Pakistánu.

Více informací


Dostupnost: Skladem

193 Kč

» Přidat do mého seznamu přání

Rýže Basmati je charakteristická dlouhým, štíhlým, kvalitním zrnem. Je snadno a rychle stravitelná, splňuje zásady zdravé výživy.

Rýže Basmati má nižší glykemický index, tzn. méně kalorií, než běžné druhy rýže a obsahuje minimum cukru a lepku. Díky tomu je vyhledávanou potravinou u zastánců zdravé výživy, sportovců a nedílnou součástí redukce váhy a diet.

Je vynikající při přípravě exotických pokrmů, stejně jako příloha k běžné evropské kuchyni. Basmati znamená doslova "královna vůní" a tento přídomek vznikl díky jejímu jedinečnému aroma a chuti připomínající oříšek. Basmati se skladuje dva roky, aby se zbavila veškeré vody. Její typickou výhodou je, že se při vaření nelepí. Uvařená rýže je proto sypká a má jemnou oříškovou vůni.

Basmati rýže Shalamar Foods je dodávána v textilním balení se zipem a všitou nepropustnou vložkou.

Množství: 2 kg

Skladování: Skladujte v suchu a chladu

Datum spotřeby: 01/2019

Dovozce: SHALAMAR FOODS, s.r.o.Lipanská 835/3, 13000, Praha, Žižkov

Země původu: Pakistán

Způsob vaření:

Jeden díl rýže Basmati propláchněte a nechte odmočit ve studené vodě alespoň 40 minut. Vsypte do jednoho a čtvrt až jednoho půl dílu osolené vody. Přiklopte pokličkou dokud se voda nevyvaří (cca 12-15 minut) Odstavte z vařiče, rýži jemně prokypříme a necháme chvíli odstát (cca 63 minuty). Takto upravená rýže Basmati je krásně voňavá, chutná a nelepí se. Uvedené množství vody a doba vaření je závislá na typu vařiče a hrnce, který používáte.


Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Ostatní výrobky ve stejné kategorii: