Nejnovější

Zobrazit vše

Syndrom karpálního tunelu…

 

Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) je tzv. útlakový syndrom. Způsobuje ho postižení či poškození středního nervu (nervus medianus) v karpálním tunelu. Tlakové poškození může vzniknout např. po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů v této oblasti nebo poslední dobou častým chronickým přetížením zápěstí při nevhodné ergonomii práce s počítačem. Uváděny jsou také hormonální změny v organismu, jako je užívání antikoncepce, těhotenství či menopauza.

Projevuje se častěji u žen. Mezi příznaky patří oslabená citlivost, mravenčení, pálení, trnutí a bolesti prstů rukou, které často bolí i v klidovém stavu. Postižení uvádějí, že největší bolesti pociťují v noci. Syndrom lze klinicky diagnostikovat např. studií nervového vedení či metodou EMG.

Pro úlevu od bolesti se doporučuje v pravidelných intervalech přikládat na zápěstí led. Ten tlumí bolest a urychluje hojení zánětu. Při pravidelné činnosti rukou je vhodné činit pravidelné přestávky, často ohýbat prsty a třepat rukama. Z výživového hlediska se doporučuje zvýšení příjmu vitamínu B6.

Léčba je možná několika způsoby.Jedinou účinnou léčbou je dekomprese karpálního tunelu. Té lze v počáteční fázi dosáhnout udržováním ruky v klidovém stavu, injekcemi kortikoidů a použitím fyzikální terapie. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetětí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní. Operace se provádí ambulantně při lokální anestezii a trvá asi půl hodiny.

 

Zdroj: wikipedie

 

BABSKÉ RADY

 

Díky tomuto receptu jsem se vyhnula operaci karpálních tunelů

 

Dlouho jsem měla bolesti rukou, hlavně v klidu a nejhorší to bylo v noci... Nevíte kam s rukou, brní prsty a jste každou chvilku vzhůru a ráno nejste schopna udržet drobné věci v rukou, nemáte v nich cit. S obtížností mažete chleba, zamykáte dveře a podobně. Pokud trpíte stejnými obtížemi, tak zkuste můj zaručený recept.

 

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

20 tablet acylpyrinu

5 listů aloe vera

francovku herbu či lesanuPOSTUP PŘÍPRAVY

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte luhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním. Já osobně jsem měla svou medicínu po ruce i v noci.


Nejčastější dotazy, které píšete:


Mohu použít i jiný druh aloe než máte na obrázku a kde rostllinku mohu sehnat?

Aloí je spousta druhů, všechny by měly mít léčivý účinek. Já osobně používám i druh, který je vyšší a připomíná stromek. Bohužel jsem nedopátrala název... Jinak je k dostání v mnoha květinářství (občas v Lídlu)


Má se dávat luhovat jen dužina, nebo celý list a jak velký? A jak dlouho tam list má být...

Nechávám luhovat celé listy o velikosti cca 15cm a šířce 2cm, ale nemyslím si, že je velikost a stáří tak důležitý. Hlavní je, aby rostlinka byla zdravá... List mám ve flašce po dobu luhování i po dobu mazání.


Po dobu luhování má být flaška v lednici nebo při pokojové teplotě a ve tmě?

Flašku mám v nočním stolku, tedy při pokojové teplotě a ve tmě...


Jak často a v jakých místech si ruku potírat?

Zpočátku jsem si mazala ruku každou noc (i několikrát za noc při bolestech). Potírala jsem si ruku od zápěstí k loktu. Žádné zábaly, ani ponořování...


Kdy lék začal účinkovat?

Úlevu jsem pocítila hned po prvním namazání a bolesti byly mírnější. Přesto jsem si ruce musela mazat i během noci. Po měsíci jsem již nepochybovala, že lék funguje a mohla jsem se rozloučit s obstřiky, ultrazvukem, který pomáhal jen krátkodobě a hlavně s operací... 


Mohu lék použít i na jiné onemocnění?

Nemám s tím osobní zkušenosti, ale nemělo by to uškodit...

 

Přeji Vám, aby jste se s touto nemocí rozloučili stejně jako já. Držím palce... 

 

Zdroj: mimibazar

 

 

EKOMARKET.cz také doporučuje:

Balzám HVĚZDIČKA univerzální se včelím voskem a eukalyptovým olejem - při nachlazení, na bolesti kloubů, zad, svalů, při bodnutí hmyzem, vyrážkách a kopřivkách - ZDE

Balzám Valentina Dikulji SPORT - balzám pro sportovce mírní a odstraňuje následky přetížení a úrazů pohybového aparátu - ZDE

Krém Tygří oko Forte - podporuje regeneraci chrupavky, zabezpečuje správnou výživu kloubů a páteře - ZDE

Sabelnik - krém na revma a bolavá ramena - silný léčebný krém obsahující výtažky a oleje z několika léčivých bylin a stromů - ZDE

SOFIA krém s včelím jedem - při zánětech a kloubních onemocněních - ZDE

Živokost balzám na klouby - balzám obnovuje chrupavky, vyvádí soli z kloubů, působí při zánětech a otocích - ZDE

Další produkty na klouby - ZDE

 

VAŠE ZDRAVÍ A SKVĚLÁ KONDICE,

TO JSOU NAŠE PRODUKTY A PORADENSTVÍ