Prasečí chřipka - prevence
Dr. Vinay Goyal, specialista v oboru, říká:
Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1 navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.
Dokud jste ještě zdrávi a neprojevují se symptomy infekce virem H1 N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):
1) Časté mytí rukou.
2) "ruce pryč z obličeje" Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..
3) Kloktejte 2x denně teplou slanou vodou (používejte Listerin, pokud nedůvěřujete slané vodě). Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru. Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince, jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.
4) Tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Ne každý umí tyto velice vhodné jogové praktiky čistit si nosní dutiny, ale pořádně se 1x za den vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě, je velice účinné při snižování počtu onemocnělých.
5) Posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.
6) Pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání, ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.
Rozšiřujte tento návod, nikdy nevíte, kdo může díky tomu zůstat naživu ...
Prevence a léčba – MED jedno z nejlepších přírodních antibiotik:
Květový med - ZDE
Lipový med – ZDE
Medovicový / lesní med – ZDE
Slunečnicový med – ZDE
Pastový med – ZDE
S chřipkou si prý nejlépe poradí polévka z padesáti stroužků česneku
Chřipka v plné síle může až zabít. Zvlášť pokud postihne jinak oslabené jedince. Podle Britů si s tímto nepříjemným onemocněním nejlépe poradí česnek. Polévka z padesáti stroužků česneku prý doslova nemoc vyžene z těla.
Nevýhodou takové polévky je fakt, že vyžene také všechny blízké z intimního okruhu. Po konzumaci tak velkého množství česneku člověk vydechuje nepříjemně páchnoucí sloučeniny síry.
Česnek je však nejstarším známým antibiotikem užívaným už od starověku. Britský list Daily Mail se snažil odpovědět na to, zda je opravdu tak zdravý a léčivý, jak se mu přisuzuje.
Stroužky této liliovité rostliny obsahují velké množství různých léčivých látek, mezi nimi i alicin. „Tato chemická látka, jak už dlouho víme, má silné antibakteriální a antimykotické účinky. Kvůli tomu česnek lidé konzumují, aby si posílili imunitu. Spousta lidí si ho rozetře s olivovým olejem a dá jednoduše na chleba. Ale jak a zda skutečně působí, není přesně potvrzeno,“ tvrdí Helen Bondová z Britské dietetické společnosti.
Účinný lék na infekce
Česnek obsahuje celou řadu antioxidantů, které zvyšují odolnost imunitního systému. Vědci z Floridské university prokázali, že lidé konzumující často a pravidelně česnek mají více T-lymfocytů v krevním řečišti. Tyto bílé krvinky přitom posilují imunitní systém a pomáhají mu odolávat virovým infekcím.
Podle vědců z Kalifornské university je alicin účinným lékem na infekce. Jenže je mu věnováno velmi málo pozornosti farmaceutických společností. „I kdyby totiž alicin fungoval, nemohou na něm tyto společnosti nijak těžit a patentovat si ho. Lidé si česnek mohou volně koupit v obchodě, a to velmi levně,“ vysvětluje deník Daily Mail, proč farmaceutické firmy nevěnují výzkumu účinků látek obsažených v česneku tolik pozornosti.
Konzumace česneku také souvisí se sníženým obsahem cholesterolu v krvi, osoby pojídající tuto aromatickou cibulovinu netrpí na kornatění tepen a infarkty.
Zdroj: internet, idnes.cz
Doporučujeme další přírodní produkty na chřipku:
Bylinný čaj chřipka, nachlazení – ZDE
Lipový čaj – ZDE
Dětský bylinný čaj při kašli a nachlazení – ZDE
Jitrocelový dětský sirup s fruktozou – ZDE
Propolisová tinktura – ZDE
MUMIO s propolisem – ZDE
Borovicový sirup – ZDE
Třapatka kořen sirup (echinacea) – ZDE
Echinacea tinktura - kapky – ZDE
Echinacea purpurea PLUS – ZDE
Eucalyptový koupelový olej – ZDE
Směs k uvolnění dýchání – ZDE
Tonasol - nosní kapky – ZDE
VAŠE ZDRAVÍ A SKVĚLÁ KONDICE,
TO JSOU NAŠE PRODUKTY A PORADENSTVÍ