PENERINI Kenya Kiandu AA 100% arabika zrnková káva 500 g

Kenya Kiandu AA je promytá káva z regionu Nyeri a je vhodná na přípravu espressa a filtrované kávy. V šálku je cítit výrazná chuť citrusů, květin a nektarinek.

538,00 Kč
S DPH
Počet
Momentálně vyprodáno

Káva se do Kenyi dostala z Tanzánie, kam ji v rámci kolonizace dovezli francouzští misionáři. Jako první místo, kde se začala pěstovat, bylo samotné srdce Kenyi, hned vedle Mount Kenya. Nyní se zde nachází jedna z hlavních oblastí pěstování kávy. Postupem času se z kávy stal hlavní tahoun kenžské ekonomiky.  

Kenya Kiandu AA je promytá káva z regionu Nyeri. Malí farmáři donášejí kávu do závodu ručně v pytlích. Ihned po příjezdu jsou třešně přebírány od nezralých, přezrálých a napadených. Po přebrání míří plody na váhu a do loupacího stroje. Zde probíhá třídění dle jakosti a velikosti. Odtud jsou vyloupaná zrna přepravena do fermentačních kádí, kde za sucha fermentují 20 až 30 hodin. Po fermentaci se káva 16 až 18 hodin promývá v čisté vodě. Již fermentovaná a umytá zrna míří na jutové podložky, tzv. "Africké postele", kde schnou 12 až 20 dní. Doba schnutí záleží na počasí a velikosti zrn. 

Země, region: Kenya, Nyeri

Nadmořská výška: 1.800 - 2.000 m. nad mořem

Farma, farmáři: sdružení malých farmářů, závod Kiandu

Odrůda: SL28, SL34

Zpracování: za sucha fermentované, promyté, na slunci sušené 

Chuťový profil: citrusy, nektarinky, květiny

Vhodná na přípravu: espresso/filtrovaná káva

Hmotnost: 500 g

PENERINI
650/500

Informujte mě, až bude k dispozici