Mýdlo s bio olejem argánie - Lavande figue (levandule+fíky) 100g

Mýdlo s Bio olejem argánie a vůní levandule s fíky.

85,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Mýdlo s Bio olejem argánie a vůní levandule s fíky.

 

Argánie je  strom, který roste pouze v jižním Maroku. Plodí olejnaté peckovice, z nichž se lisuje velmi kvalitní a sladký argánový olej, několikanásobně dražší než nejčistší panenský olivový olej.

 

Argánový olej "tekuté zlato Maroka", to je elixír mládí pro vaši pokožku. Výjimečné složení arganového oleje pokožku nejen uzdravuje ale i omlazuje. Olej je lisovaný za studena z ovoce Argana Spinoza je silným antioxidantem bohatý na vitamíny a mastné kyseliny.

 

Pleť bude po tomto ošetření mladistvá, hydratovaná a rozzářená jako slunce. Olej výrazně zlepšuje stav již existujících vrásek.

 

Levandule je vytrvalý polokeř, který roste až do výšky 50 cm. Pochází ze Středomoří, má šedozelené listy a modré nebo modro-fialovým květy. Levandule prospívá každému typu pleti, regeneruje kožní buňky, omlazuje pokožku, pomáhá při popáleninách, spáleninách od slunce, má protizánětlivé účinky. Je to hojivý prostředek na vyrážky, ekzémy, dermatitidy, lupénku. Levandulová lázeň je osvěžující, uvolňující, odbourává stres, napětí a podrážděnost.

Účinnými látkami v levanduli jsou silice, třísloviny, antokyany, hořčiny a pryskyřice. K léčení se na rozdíl od využití v kuchyni, používá pouze květ levandule. Nálev z levandulového květu má tlumivý účinek na nervy, snižuje krevní tlak, působí trochu močopudně, tiší menstruační bolesti, stimuluje slinivku břišní a má blahodárný vliv na činnost střev i žaludku. Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván také do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Masáže oleji z levandule pomáhají při revmatických bolestech a mají povzbuzující účinek.Tinktura obsahující silice levandule při vnějším použití prokrvuje pokožku, proto je vhodná na revmatismus, dnu nebo špatně se hojící rány, popáleniny a záněty.

Známé je i využití levandule v kosmetice jako přísady do voňavek. Sušená levandule po sobě zanechá příjemnou vůni a zároveň odpuzuje šatní i kuchyňské moly. Levandulová nať se používá i v kuchyni, je například jednou ze součástí provensálského koření. Dále se můžeme setkat i s kandovanými květy levandule, levandulovým medem nebo například s levandulovou zmrzlinou.

 

Fíkovník, celým názvem fíkovník smokvoň, je opadavý keř nebo strom patřící mezi nejdéle známé a využívané kulturní rostliny. Pochází z Asie a pěstuje se odedávna v široké oblasti od západního Středomoří po severovýchodní Indii. Mezi největší pěstitele fíků patří již tradičně Turecko a Egypt.

Fíky se konzumují především v čerstvém stavu. Obsahují celou řadu vitamínů a minerálních látek. Jelikož se však čerstvé fíky nedají přepravovat na větší vzdálenosti, konzervují se sušením nebo se z nich připravují povidla, džemy, marmelády, kompoty, džusy, vína a likéry. Pro léčebné účely se fíky používají především jako mírné projímadlo, které někdy zabírá i u velmi složitých případů. Nejjednodušším způsobem konzumace je namáčet fíky do olivového oleje a pak je pojídat v počtu od 4 do 12 fíků denně. Proti kašli a jako kloktadlo proti bolestem v krku se používá mléčný odvar. V kombinaci s některými bylinami, například s jitrocelem, se zevně aplikují kašovité obklady na abscesy, vředy a nehojící se rány.

 

 

Výrobce: Maison du Savon de Marseille


Země původu: Francie


Hmotnost: 100g


Informujte mě, až bude k dispozici