Archive: October, 2020

Víte, jak na zánět průdušek neboli bronchitidu?

Podzim je tu a s tím i velmi časté onemocnění, kterým je zánět horních cest dýchacích. Zánět průdušek neboli bronchitida je často provázena hromaděním hlenů, které způsobují neustálý kašel. Představíme vám pár domácích receptů, které vám usnadní odkašlávání a pomohou urychlit proces léčby. Pokud se vy nebo vaše dítko s počínajícím zánětem průdušek potýkáte, vyzkoušejte osvědčené rady, které vám mohou v jeho prvotní fázi značně ulevit. Máme pro vás tři skvělé tipy.

přečíst více
Víte, co je to SALIN?

SALIN je domácí solná jeskyně, která v sobě spojuje jak zesílené mořské klima, tak léčebné účinky podzemních solných dolů.

přečíst více
Co nevíte o kmínu.

Běžné koření, které má doma snad každá hospodyňka. Většinou je užíván hlavně v kuchyni jako ochucovadlo, ale má i léčivé účinky, o kterých jste možná ani nevěděli. Vzhledem k tomu, že se kmín užívá v každé kuchyni, je levný a je ho dostatek, je tak trochu opomíjený. Obsahuje však silné antioxidanty, které vám pomohou s léčením nejrůznějších potíží. Mezi cennými látkami, které obsahuje, jsou třeba i třísloviny, kyselina listová, silice anebo flavonoidy. Chrání nás před volnými radikály a snižuje tak riziko rakoviny.

přečíst více